Pranik Şifa

MCKS Pranik Şifa® Temel Kurs
Süre: 2 gün
Önkoşul: 16 yaş ve üzerinde olmak
PRANİK ŞİFA 1 nci Seviyede, enerji auranız ile çalışmanın temellerini öğrenirsiniz. Bu, “tarama”yı veya enerjiyi hissetmeyi, “süpürme”yi veya tıkanmış enerjiyi temizleyip atmayı ve auranızdaki prana enerjisi eksikliği olan bölgelere “enerji verme”yi veya takviye etmeyi öğrenmeyi kapsar. Ellerinizin merkezindeki enerji merkezlerini veya “çakraları” aktive etmeyi öğrenerek başlarsınız. Bu sizin pranaya hassas olmanızı ve blokajları teşhis etmek ve sonra o bölgeyi temizlemek, enerji vermek ve yeni prana ile canlandırmak için bir insanın – veya kendinizin – enerji alanını taramanızı sağlar.
PRANİK ŞİFA hekimlere, hemşirelere, masaj terapistlerine, akupunktur uzmanlarına, kayropraktörlere, shiatsu uygulayıcılarına ve şifa alanındaki birçok başka uzmanlara öğretilmektedir. Bu onların mümkün olan en kısa öğrenme zamanında güvenle ve kalıcı biçimde şifa vermelerini sağladı. Bu uzmanlar PRANİK ŞİFAYI çok etkili ve uygulaması kolay bulmaktalar.
PRANİK ŞİFA 1 nci Seviye’de kapsanan bazı diğer konular:
Enerji anatomisi: Bedeninizin iyileşme sürecini hızlandırmak için çakralar, meridyenler ve auralar ile çalışmayı öğreneceksiniz.
Koruyucu şifa: Hastalığın, fiziksel bir rahatsızlık olarak tezahür etmesini tamamen önlemek için, hastalığın negatif enerji kalıplarını uzaklaştırmayı öğreneceksiniz.
Kendine Pranik şifa uygulama: Bu şifa tekniklerini kendi iyileşmenizi hızlandırmak için uygulamayı öğreneceksiniz.
Aşağıdaki bedensel sistemler ile ilişkili hastalıklar için adım adım teknikler:
  • Solunum sistemi, örneğin astım
  • Dolaşım sistemi, örneğin kalp hastalıkları
  • Mide bağırsak sistemi, örneğin ishal
  • Kas ve iskelet sistemi, örneğin arterit ve sırt ağrısı
  • Üreme sistemi, örneğin adet problemleri
  • Ayrıca migren ve sinüzit gibi yaygın problemler için tedavileri öğreneceksiniz.
İlave olarak, sizinle aynı mekanda bulunmayan sevdiklerinize uzaktan şifa uygulamayı öğreneceksiniz.
Ve İkiz Kalpler Meditasyonunu öğreneceksiniz. İkiz Kalpler Meditasyonu, kozmik bilince ya da aydınlanmaya ulaştırmayı hedefleyen bir tekniktir.
Tüm PRANİK ŞİFA kursları “tecrübeye dayanır”, yani kursta teknikleri ve uygulamaları kendinize ve etrafınızdakilere uygulayarak öğrenirsiniz. Kurs sırasında, tüm prensipler kapsamlı şekilde açıklanır ve teknikleri ayrıntılı şekilde uygularsınız, böylece kursu bitirdiğiniz zaman pozitif sonuçlar üretme yeteneğinize güvenirsiniz. PRANİK ŞİFA 1 nci Seviye (Temel Kurs) tüm diğer kurslara katılmak için ön koşuldur.
Temel Pranik Şifa Türkçe kitabı ve İkiz Kalpler Meditasyonu Türkçe CD verilmektedir.
MCKS İleri Pranik Şifa®
Süre: 2 gün
Önkoşul: Temel Pranik Şifa eğitimi
İLERİ PRANİK ŞİFA daha etkili şifacı olmak isteyenler için özelleştirilmiş bir workshoptur.
İLERİ PRANİK ŞİFADA, daha hızlı, daha etkili şifa sonuçları almak için renk pranalarının nasıl kullanıldığını öğrenirsiniz. Renkli prana enerji alanında ve çakralarda daha odaklanmış bir etki yaratır. İLERİ PRANİK ŞİFADA öğretilen bazı diğer yetenekler aşağıdadır:
İleri renk şifası: Renkli prananın renk tonlarının doğru oranlarının, doğru kombinasyonlarının ve derecelerinin nasıl kullanıldığını öğrenirsiniz. İleri tarama: Enerji alan kalıplarındaki dengesizliklerin daha hızlı yorumlanmasını, değerlendirilmesini ve düzeltilmesini öğrenirsiniz. Güçlü özelleştirilmiş şifa teknikleri: Yaraların Hızlı İyileştirilmesini, Hücresel Yenilemeyi, İç Organların Temizlenmesini, Kanı Temizlemeyi ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için diğer teknikleri öğrenirsiniz. Bedenin doğal iyileşme yeteneğini güçlendiren yüksek seviyede enerji yöntemleri: AIDS, kanser, felç, diyabet, kundalini sendromu (meditasyon veya diğer aşırı enerji geliştiren uygulamalardan kaynaklanan auranın aşırı enerjilendiği bir durum) ve diğer ciddi hastalıklarda çalışma tekniklerini öğrenirsiniz. Eğitici şifa:  Hastalıklı hücrelerin ve organların bilincini etkileyerek ve yeniden programlayarak iyileşmeyi hızlandırmaya yardımcı olmayı öğrenirsiniz.
Ve daha fazlası…
MCKS Pranik Psikoterapi®
Süre: 1 gün veya 2 akşam
Önkoşul: Temel ve İleri Pranik Şifa eğitimi
PRANİK PSİKOTERAPİ, PRANİK ŞİFA tekniklerinin duygusal ve zihinsel dengesizlikleri iyileştirmek ve yatıştırmak için uygulanmasıdır. Negatif duygular ve travmatik deneyimler esasen negatif düşünce formlarıdır ve duygusal enerjiler aurada ve kritik enerji merkezlerinde barınır. Bu enerjilerin salıverilmesi çoğunlukla zordur, herhangi bir gelişme yaşanması için aylarca veya hatta yıllarca geleneksel psikoterapi gerektirir.  Ancak PRANİK PSİKOTERAPİ size bu köstekleyici enerji kalıplarını hızla ve güvenle salıverme yeteneğini sunar.
PRANİK PSİKOTERAPİ’de, fobilerin, içtepilerin ve bağımlılıkların çok kısa süre içinde yatıştırılması için, etkilenmiş çakralarda ileri enerjisel çekip çıkarma (temizleme) tekniklerini öğrenirsiniz. Ancak belki de en önemlisi, PRANİK PSİKOTERAPİ hastanın potansiyel olarak utandırıcı herhangi kişisel bilgileri ortaya çıkarmak zorunda olmadan uygulanabilir. Sadece ilk seansta, bir fobinin yüzde 70 – 90 azalması olağandışı değildir. Aslında, kurs süresi boyunca öğrencilerin partnerlerinin sahip olduğu gerçek yaşam duygusal sorunlarını tamamen uzaklaştırmak için ellerinden geleni yapmalarını teşvik ediyoruz.
PRANİK PSİKOTERAPİDE kapsanan diğer bazı konular şunlardır:
Gerilim, asabiyet, keder ve endişe için kendine şifa uygulama. Gelecekteki ihlalleri önlemek için çakralardaki hasarlı veya çatlak koruyucu ağları onarmak. Başarmanızı engelleyebilen, çocukluk sırasında edindiğiniz negatif programları temizlemek. Panik atak, asabiyet, kötü şans veya hatta maddi yıkıma neden olabilecek psişik saldırıların etkilerini iyileştirmek. Çakralarınızı, auranızı ve mal ve mülkünüzü korumak için koruma teknikleri. Etrafınızdaki diğer insanların negatif etkilerini (kıskançlık, haset, öfke vs) uzaklaştırmak. İçtepili davranışlar, fobiler, sigara, alkol, uyuşturucu, yemek ve şeker bağımlılıkları ve hatta depresyon gibi problemlerin negatif enerjilerini ve kalıplarını çıkarıp yok etmek.
Ve daha fazlası…