Meditasyon

MEDİTASYON ÇALIŞMASI

Meditasyon bilimsel bir zihni dinlendirme tekniği olup, yüzyılımızda ‘Strese Karşı Panzehir’ olarak adlandırılan en etkin ve güvenli şifa uygulamalarından biridir.

Meditasyon kesinlikle bir inanç sistemi değildir; yani meditasyondan fayda görmeniz için kesinlikle inanmanız gerekmiyor. Bu bir teknoloji, ‘inanılması gereken bir sistem değil ve düzenli olarak uygulamaya başladığınızda inansanız da, inanmasanız da faydalarını deneyimlersiniz.

Beden, zihin ve ruhun eş zamanlı olarak fayda gördüğü bu şifalandırma tekniğinin olumlu etkileri birçok bilimsel araştırma ile kanıtlanmıştır.

MEDİTASYONUN SAĞLIĞA FAYDALARI

-Stresi azaltır.

Çok stres altında kaldığında vücudun kortizol adında bir hormon salgılar. Bu hormon uzun süre salgılandığında vücut sağlığın bozulur.

-Bağışıklık sistemini güçlendirir

Araştırmalara göre meditasyon vücuttaki antikorları arttırıyor ve bağışıklık sisteminin daha hızlı tepki vermesini sağlıyor.

-Tansiyonu düşürür.

Meditasyon sırasında nefesiniz derinleşir ve daha az oksijen kullanmaya başlarsınız ve böylece kalp atışlarınız yavaşlayarak kan basıncınız düşer.

– Kaygı, endişe ve muhtelif korkuları azaltır

– Uyku kalitesi artar

– İlişkiler iyileşir, gelişir

– Kabızlık gibi sindirim sistemi düzensizliklerini giderir

– İç huzuru kazandırır

– Zayıflama ve Sürdürülebilir İdeal Kiloyu destekler

– Yaratıcılık ve sezgileri uyandırır

– Odaklanma yeteneği artar, konsantrasyon yeteneği yükselir

– Yüksek tansiyon iner ve kan basıncı azalır

– Yorgunluğu giderir

– Kalp çarpıntısını hafifletir

– Daha az yargılayıcı olmayı sağlar

– Erken Yaşlanma sürecini engeller (DHEA hormonları)

– Özümüzle bağlantıyı güçlendirir.

Meditasyon çalışmamız haftada bir kere iki saat olmak üzere sezon boyu devam eder.

Her hafta grubunda görüşü alınarak başka bir konu üzerine meditasyon yapılır.

Konu örnekleri kısaca; Çakra dengeleme, topraklanma, negatif enerjilerden özgürleşme, atalardan özgürleşme, bolluk bereket, eril dişil enerji dengeleme, yüksek benlik buluşması, içindeki çocukla buluşma, sevgi meditasyonu vb…

Meditasyon bitiminde bilinçaltının mesajları değerlendirilerek katılımcılara rehberlik verilir. Böylece her meditasyonda bilinçaltının farkına varılarak gelişim yönünde adımlar atmış olunur.

Eğer sizde meditasyon yapmayı öğrenmek, haftanın yorgunluğunu atmak, negatif enerjilerden özgürleşmek, yeniden şarj olmak ve bilinçaltınızın dilini keşfetmek istiyorsanız; bizi arayarak meditasyon sürecimiz hakkında bilgi alabilir, meditasyon grubumuza kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Devam eden meditasyon grubumuza katılmak istemezseniz en az beş kişi olmak üzere kendi grubunuzu oluşturabilirsiniz. Sizinle meditasyon yapmaktan ve meditasyon sonunda rehberlik vermekten mutluluk duyarız.