‘Önemli olan çok çalışmak değildir, doğru ve etkili çalışmaktır’

ÖĞRENCİ KOÇLUĞU

Öğrenci olan bireyin, düşünce, duygu ve inanç sistemini olumlu yönde iyileştiren ve içsel potansiyellerini aktive etmesini ve kullanmasını öğreten etkili bir sistemdir. Öğrencinin kendini tanımasını ve bunun sonucunda da hedefini doğru olarak belirlemesini ve gerçekleştirmesini sağlayan bir başarı sürecidir.

Öğrenci koçu, bu süre içinde danışanının yaşamını olumlu yönde destekler, motivasyonunu yükseltir, hedefleri doğrultusunda yönlendirir, kendinin ve potansiyellerinin farkına varmasına ve kullanmasına yardımcı olur. Teknikler kullanılarak, öğrenci için zor olanı kolay hale getiren bir yol rehberliğidir.

ÖĞRENCİ KOÇLUĞUNUN FAYDALARI NELERDİR.

Öğrencinin güçlü yanlarını, eksik taraflarını keşfetmesinde ve kendini tanımasında, eksik yönlerini geliştirme teknikleri ve güçlü yönlerini öne çıkarma yöntemlerinin kullanıldığı bir sistemdir.

Öğrencinin kendini tanımasını,

Hedeflerini belirlemesini ve hedefine odaklanmasını,

Kendine güveninin artmasını,

Ders çalışma performansının artmasını,

Motivasyonunun yükselmesi,

Sınav kaygısının giderilmesi,

Zamanı doğru kullanma becerisi,

Öğrenmenin kolaylaştırılması,

Konsantrasyonun artmasını sağlar.

ÖĞRENCİ KOÇLUĞU AİLEYE NE SAĞLAR.

Aile çoğunlukla farkında olmadan öğrenciye kendi endişe ve kaygılarını geçirebilmektedir. Öğrenci kendi kaygılarının üstüne birde ailesinin endişelerini de yüklenip alanını daraltarak çalışma performansını olumsuz yönde etkileyebilmektedir.

İşte bu durumlarda koçluk sistemi hem aileye, hem de öğrenciye doğru rehberlik yaparak beraberce bu süreci başarılı bir şekilde geçirmelerine yardımcı olmaktadır.

Çocuk ailenin devamıdır ve ebeveynlerinin genetik yapısını taşır. Aile içi sorunları, birbiriyle ilişkileri direk okul başarısına yansır. Bu durumun bilincindeyiz, öğrenciyi başarıya programlarken, onların aile içi iletişim ve ilişkilerini de önemsiyoruz. Çünkü aile içi ilişkiler ve iletişim ne kadar sağlıklıysa aldığımız sonuçta o kadar başarılı olacaktır.

ÖĞRENCİ KOÇLUK PROGRAMI:

NLP teknikleri, kuantum hipnoz ve nefes teknikleri(çocuk nefes koçluğu) de kullanılarak, öğrencinin her yönde gelişmesi hedeflenir.

•Motivasyon ve konsantrasyon oluşturma

•Öğrenme teknikleri

•Program oluşturma

•Hedef belirleme ve hedefe kilitleme

•Sınav kaygısı ve heyecanını denetleme

•Kuantum hipnoz

•Nefes teknikleri (çocuk nefes koçluk programı uygulanır)

•Anlayarak hızlı okuma tekniği

•Hafıza teknikleri

Kuantum farkındalık çalışmaları (aile ile görüşülerek karar verilir).

Her öğrenci, bir birey, her birey eşsiz ve kendine özeldir. Bundan dolayı hayata bakışı ve ihtiyaçları da farklıdır. Farklılıklara saygı duyarak, farklı çözümler üreterek onların eşsizliğine saygı duymaktayız.

Çözüm öğrencinin içindedir, biz o kaynakları aktive edip doğru kullanması üzerine yol arkadaşlığı yapmaktayız.

SEANSLAR:

Öğrenciyle bire bir yapılan, öğrenciye özel teknikler kullanılan, ortalama 12 seans tır. Ayrıca aile içinde ayrı bir görüşme seansı olmakta ve aileyle birlikte ve iletişim halinde çalışmalar devam etmektedir.