Pranik Şifa, Master Choa Kok Sui tarafından geliştirilmiş bir enerji şifalama sistemidir. Prana, yaşam gücü enerjisi anlamına gelen Sanskritçe bir sözcüktür. Bu görünmez yaşam enerjisi bedeni canlı tutar ve iyi sağlık halini sürdürmesini sağlar. Prana, Çince’de ‘Çi’, Japonca’da ‘Ki’ olarak adlandırılır.

Pranik Şifa dokunmadan uygulanan çok güçlü ve etkili bir enerji şifa sistemidir. Bedenin, kendini iyileştirme yeteneğine sahip olan canlı bir varlık olduğu prensibine dayanır. Bu prensibe dayanarak, bir şifacı, prana veya yaşam gücü enerjisini çevresinden bilinçli olarak çekebilir.

Pranik Şifa ilaç, alet veya kişiye fiziksel teması gerektirmez. Uygulayıcı fiziksel bedende değil, aura olarak da bilinen görünmeyen fiziksel bedende çalışır. Bu enerji bedeni, fiziksel bedeni çevreleyen ve ona nüfuz eden bedendir.

Auramızda bulunan 11 çakra (enerji merkezlerimiz) fiziksel organlarımızı kontrol eder ve enerji verir. Pranik Şifanın aura üzerinde çalışmasının nedeni, fiziksel hastalıkların, fiziksel bedenden önce, auradaenerjisel bozukluklar olarak ortaya çıkmasıdır. Bu sayede aura ve çakralarda meydana gelen enerji bozukluklarını ve problemleri bulmak ve tedavi etmek mümkündür.

Sonuç odaklı bu şifa sistemi sayesinde hem kendiniz hem de sevdiklerinize şifa verebilirsiniz. Dünyanın birçok yerinde Pranik Şifa sisteminden faydalanan çok sayıda doktor vardır.

 

Temel kursta öğretilen İkiz Kalpler meditasyonu sayesinde bilinç seviyenizi yükseltebilir, auranızı ve bedeninizi temizlersiniz. Uygulaması çok basit, etkileri ise çok kuvvetli olan bu meditasyon aydınlanmaya giden en etkili yollardan birisidir.

“Kadim zamanlarda, Pranik Şifa yalnızca elit bir kaç kişi tarafından uygulanabiliyordu. Benim işim sıradan bir insanın çok kısa bir süre içinde öğrenebileceği çok etkili bir şifa sistemi geliştirmekti. Şimdi isteyen herkes pranik şifayı uygulayabilir.” Choa Kok Sui

Temel Pranik Şifa Kursu

Pranik Şifa uygulamaları ve üst seviyedeki meditasyon tekniklerini öğrenmek isteyenlerin alması gereken ilk kurstur. Bu kursta aura ile çalışmanın temelleri öğretilir.

Bunlar;

– Aurada tarama yapmak yani enerjiyi hissedebilmek, auradaki kirli enerjiyi temizleyip atabilmek, auraya enerji verebilmek, hastalığın fiziksel bir rahatsızlık olarak tezahür etmesini önlemek için yapılacak çalışmaları öğrenmek

Bu kursta;

– Aurayı görebilmek

– Aurayı tarayabilmek

– 11 ana çakranın nerede olduğu ve görevleri

– Solunum sistemi, dolaşım sistemi, mide bağırsak sistemi, kas ve iskelet sistemi ve üreme sisteminde oluşan hastalıkların tedavisi,

– Düşük-yüksek tansiyon, migren ve sinüzit gibi yaygın problemler için tedavi yöntemleri

– Uzaktan şifa vermeyi,

– Doğru nefes alma teknikleri,

– İlahi şifanın ne olduğu, karma kanunu, bereket enerjisini cekmekicin neler yapilacagi

– İkiz Kalpler Meditasyonunu ve daha birçok farklı bilgiyi öğreneceksiniz.

Kurs süresi 2 gündür.

İkiz Kalpler Meditasyonu Nedir?

İkiz Kalpler Meditasyonu, aydınlanmaya ve kozmik bilince ulaşmayı sağlayan bir tekniktir. Dünyanın sevgi dolu nezaketle, neşeyle, barışla ve iyi niyetle kutsanmasını ve uyum içinde olmasını temel aldığı için tüm dünyaya ve tüm varlıklara hizmet etmektedir.

Bu meditasyon belli bir dinî görüşe veya öğretiye dayanmaz. Her inanç ve dinî görüşten insan bu meditasyonu uygulayabilir.

İkiz Kalpler Meditasyonunun Faydaları:

Sezgi gücünü arttırmak – Zihinsel kuvveti güçlendirmek – İçsel huzuru arttırmak – Auranın temizlenmesi – Fiziksel bedenin temizlenmesi ve daha sağlıklı olması – Stresi azaltmak – Kendine güveni geliştirmek – Refah seviyesini arttırmak – Düzen içerisinde bir hayata sahip olmak – Yaşam kalitesini arttırmak