Reiki dünyada gerek şifa, gerekse ruhsal gelişim amacıyla kullanılan evrensel yaşam enerjisidir. Koşulsuz sevgi ile kullanılır.
Reiki en temel şekliyle, bu enerjiye açılmış (inisiye edilmiş) bir kişi tarafından, ellerini bedenin üstüne koyarak kendine ya da başkalarına aktarılması ile kullanılır.

Reiki iyi olma haline dayanan bir zihin – ruh – beden birlikteliğidir. Bizi evrensel yaşam enerjisinin farkındalığına ve şuurlu yaşamaya yöneltir. Yani Reiki; fiziksel ve ruhsal şifa tekniğidir. Tek ölçüt sevgi ile kullanmaktır. Son derece güçlü fakat bir o kadar da basit, güvenli olup (bir Reiki Master’ı tarafından inisiye edilen)herkes tarafından kullanılır.

Reiki modern tıp yöntemlerinin yerine kullanılmaz. Ancak birlikte kullanıldığında birçok bedensel, ruhsal, zihinsel sorunun çözümünde etkili olur.

YARARLARI;
Fiziksel ve ruhsal boyutta fayda sağlar,
Kişiyi dengeye sokar,
Odaklanmayı artırır,
Hastalıkların ve yaraların iyileşmesine yardım eder,
Vücudu toksinlerden arındırır,
Öfke kıskançlık ve korku gibi duyguların dönüşmesine yardım eder.
Çakraları temizler,
Bedeni dinçleştirir rahatlık sağlar,
Bağımlılıklardan kurtarır,
Duygusal çöküntülerin iyileşmesinde yardımcıdır,
Kişinin hayata bakışını olumlu yönde değiştirir,
Sezgileri güçlendirir,
Hayvanların ve bitkilerin iyileşmesinde de kullanılabilir,
Stresi azaltır,
Farkındalığın artmasını sağlar,
Kişisel gelişim sürecini ateşler.

Reiki inisiyasyonu (uyumlanma) kişiyi evrensel yaşam gücü enerjisine açar. Ellerdeki çakralar açılarak, ellerin şifa niyetiyle, sevgiyle enerji akıtması sağlanır. Eğitim teorik ve uyumlama(inisiyasyon) olmak üzere iki bölümden oluşur.. Ve kişi inisiyasyon alır. Bu Anadolu’da el verme olarak tabir edilen Reiki ye uyumlanma işlemidir. Bu aşamadan sonra kişi hem kendine hem de başkasına fiziksel düzeyde Reiki verebilecek duruma gelir. Bunun için eğitimde öğrenilen bölgelere elleri koyup, Reiki ye bağlanmak istemesi yeterlidir. Herhangi bir konsantrasyon ya da tecrübe gerektirmez. Kazanılan bu yetenek hayat boyu kaybolmaz. Ancak Reiki ye kanal oldukça etkisi artar.

Sizde Reiki Enerjisine uyumlanarak enerjiyi kullanabilir, enerjiye bir kanal olabilir ve yaşam kalitenizi artırabilirsiniz.

Reiki eğitimleri 3 seviyeden oluşur. Reiki 1 temel seviyedir ve fiziksel bedenin dengeye gelmesinde etkilidir.Reiki 2 zihinsel seviyede ve Reiki 3 inisiyasyonu ruhsal düzeyde çalışırlar.